ORGANIZACJA OSTATNICH DNI ROKU SZKOLNEGO

Środa 20 VI - Dzień Sportu - bawimy się wspólnie w godz. 9:30 - 12:00.

Czwartek 21 VI - zajęcia z wychowawcą.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w sali gimnastycznej:

Dla klasy III - czwartek (21.06) godzina 17:00. Świadectwa zostaną rozdane w piątek (godz. uzgodniona przez wychowawcę)

Dla klas II - piątek (22.06) godzina 12:30

9 czerwca   odbyła się 4  ogólnopolska impreza czytelnicza Noc Bibliotek 2018. Hasłem przewodnim  tegorocznych spotkań w bibliotekach było RzeczypospoCzyta, które nawiązywało do setnej rocznicy odzyskania niepodległości. W naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów, nauczycieli i rodziców, w czasie którego  jednym z punktów programu były rozważania na temat wolności i niepodległości  oraz czytanie poezji patriotycznej.  Następnie uczestnicy imprezy wzięli udział w podchodach czytelniczych. Zadania, które należało wykonać  były różnorodne ale nie okazały się zbyt trudne. Zawodnicy musieli  rozwiązać krzyżówkę, powiązać rekwizyt z książką, odnaleźć informacje z kronik szkolnych, rozwiązać zagadkę detektywistyczną  i  wykonać zadanie lingwistyczne.  Pierwsze miejsce zdobyła drużyna Kacpra i Katarzyny Śmiałek.  Po zmaganiach pełnych emocji  wszyscy odpoczywaliśmy delektując się tortem truskawkowym  i miło rozmawiając. Na koniec  odbyła się zabawa w kalambury i ”Flirt z Niepodległą”, grę karcianą z cytatami z poezji Skamandrytów.  Impreza czytelnicza była udana.  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Serdecznie gratulujemy Pani Aleksandrze Kociałkowskiej, prezes Europejskiej Fundacji Ochrony Zabytków, z którą współpracujemy od ośmiu lat, zdobycia Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska im. Lecha Bądkowskiego w kategorii Darczyńcy Roku 2017 (nagroda honorowa).

Piszą także o nas, koniecznie zajrzyj:
laureatow,a,115541

Już po raz ósmy nasza szkoła wraz z Europejską Fundacją Ochrony Zabytków organizuje grę miejską. W tym roku w sobotę 9 czerwca gra rozpocznie się na terenie Gimnazjum nr 26, a zakończy na boisku Szkoły Podstawowej nr 45, gdzie od godz. 10:00 do 14:00 odbywać się będzie Festyn Rodzinny pod hasłem „Sztuka otwiera świat…” wraz z imprezami towarzyszącymi, m.in. mecze finałowe Mistrzostw Szkoły w Piłce Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły, "Światowy wymiar sportu" - konkurencje sportowe, wybory "Psia Piękność 2018", koncert "Na Różne Tony" i konkurs "Masz Talent".

Szczegóły na temat Gry Miejskiej „Zabytki świadectwem otwartości Gdańska”.

Zobacz artykuł na gdansk.pl.

Zapraszamy do udziału!