W październiku 4 uczniów naszych połączonych szkół, Rozalia i Sara z kl. 3 Gimnazjum oraz Stachu i Michał z kl.8 szkoły podstawowej, miało możliwość i zaszczyt uczestniczyć w międzynarodowej wymianie programu Erasmus+. Pojechaliśmy na Węgry do Peczu (Pécs), gdzie wzięliśmy udział w bardzo ciekawych zajęciach. Był to tydzień interesującej i przyjemnej pracy.

Głównym tematem programu była edukacja włączająca. W różnych grupach, współpracując z uczniami z Niemiec, Włoch, Słowenii i Węgier tworzyliśmy rozwiązania pewnych problemów związanych z tym tematem.  Podczas pobytu na Węgrzech odwiedziliśmy zapierający dech w piersiach Budapeszt, gdzie zwiedziliśmy Parlament oraz House of Terror, czyli muzeum związane z komunizmem na Węgrzech.
Pod koniec wyjazdu odbyły się również krótkie warsztaty kulturow, w czasie których mieliśmy okazję sprawdzić swoje możliwości w kilku węgierskich tańcach narodowych.

Szkoła w Peczu przyjęła nas lepiej niż mogliśmy sobie wymarzyć. Wszyscy byli życzliwi i gotowi do pracy.

Ale wszystko to nie udałoby się, gdyby nie nasze wspaniałe nauczycielki: pani Protasewicz, pani Hoszman, pani Ostrowska, pani Rezmerska oraz pani Korona, którym bardzo bardzo serdecznie dziekujemy!!!!!!!!

Informujemy, że w związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej poniedziałek, 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych - szkoła będzie zamknięta.

Dnia 12.10.2018 w ramach Gdańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbył się Turniej Badmintona. Rywalizowało 10 zespołów chłopców i 6  zespołów dziewcząt. Zawodnicy grali single i deble w każdym z meczów. Uczniowie naszej szkoły Filip Grabowski i Jakub Kosicki, z klasy 3A – oddział Gimnazjum - zajęli w zawodach 2 miejsce -srebrny medal.

Gratulacje!

29 września w Sztumie odbyły się
VII Mistrzostwa Polski Szkół w Rummikub

Nasze Gimnazjum było reprezentowane po raz pierwszy.
W konkursie uczestniczyli:

Jakub Fibek i Konrad Wieczorek uczniowie klasy 3 C

Mino, że na zajęli najwyższych miejsc – byli bardzo dobrzy. Zobaczyli na czym
polega taka forma zawodów.
Na apelu 2 października, pani wicedyrektor Katarzyna Protasewicz
pogratulowała chłopakom i wręczyła w nagrodę nowiutką grę Rummikub.
Obiecaliśmy wszystkim uczniom, że zorganizujemy szkolny konkurs w
Rummikuba dla wszystkich chętnych uczniów. Nauczycieli także zaprosimy do
uczestnictwa w nim. Głównymi sędziami będą: Kuba i Konrad.