W sobotę 9 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej nr 45 odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem „Sztuka otwiera świat”. Festyn połączony był z imprezami towarzyszącymi: Grą Miejską „Zabytki świadectwem otwartości Gdańska”, wyborami „Psia Piękność 2018”, konkursem „Masz Talent” oraz Mistrzostwami Szkoły w Piłce Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły i konkurencjami sportowymi. Ponadto na szkolnym dziedzińcu ustawione były różnorodne stoiska, można było m.in. w ramach warsztatów decoupage wykonać lub nabyć piękne wyroby z drewna, wziąć udział w loterii fantowej, zagrać w gry planszowe, spróbować sałatek, past czy ciast oraz wziąć udział w innych atrakcjach.

RELACJA FOTOGRAFICZNA Z GRY MIEJSKIEJ

Start Gry Miejskiej miał miejsce na dziedzińcu Gimnazjum nr 26, trasa prowadziła przez punkty znajdujące się we Wrzeszczu Górnym, aż do SP45. Udział wzięło 15 drużyn. Zwycięzcy to:

I miejsce – rodzina państwa Ramczykowskich

II miejsce – ekipa państwa Piotrowiczów

III miejsce – rodzina państwa Białych

W wyborach „Psia Piękność 2018” otrzymały:

złoty medal  -  Pies Henryk, 9-letni mieszaniec - właściciel Joanna Ekiert Zastawny

srebrny medal -  Pies Puszek, 11-letni  mieszaniec - właściciel Renata Konowodów

brązowy medal -  Pies Kosmaty, 9-miesięczny chart polski - właściciel Felicja Szablowska

W Mistrzostwach Piłki Nożnej:

IV miejsca zajęły: VIa, Va i ZERÓWKA

III miejsca: VIIb, IVc i Ib

II miejsca: IIa gimnazjalna, VIb, IVb i IIa

Tytuł Mistrza Szkoły w Piłce Nożnej w roku szkolnym 2017/2018 wywalczyły:
IIId gimnazjalna, VIIa, IIIc i Ia.

W konkursie „Masz Talent” wystąpili uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum w trzech kategoriach: śpiew, taniec i gra na instrumencie. Po występach uczniów w repertuarze zespołu Fasolki zaprezentowała się grupa nauczycielska. Oto wyniki:

Śpiew:

I m-ce: Zosia Szczypińska II B (gim) oraz Maja Gawrysiak  i Hania Majchrzak z III a (SP)

II m-ce: Julia Piotrowska IIID (gim) oraz Weronika Krauze VIIB

Wyróżnienia: Weronika Staroń VB, Wiktoria Cieszyńska VB, Ania Wójcicka VB i Tymon Rutkowski VIIB

Taniec:
I m-ce: Ola Wojciechowska IVC
II m-e Hania Majchrzak, Ania Milewska Tatiana Kaurowska IIIA (SP)

Instrument - 4 wyróżnienia:
Antek Bilmon VIIB, Paweł Frącek i Karol Bieszke IA, Franciszek Szczepkowski IA, Melchior Roter VIIA

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!